Yarışma Talimatları
Yarışma Talimatları

ÖNEMLİ DUYURU

 Tüm Dünya'yı ve ülkemizi etkisi altına alan Covid-19 salgını nedeniyle okul spor faaliyetleri devletimizce alınan tedbirler doğrultusunda ileri bir tarihe kadar durdurulmuştur.

 Pandemi sürecinin olumsuz etkilerinden kurtulmaları amacıyla okul çağındaki çocuklarımızın hem zihinsel gelişimini desteklemek ve hemde sosyalleşmelerini sağlamak için Bakanlığımızca Okul Sporları Online Satranç Turnuvalarının düzenlenmesine karar verilmiştir.

 Bakanlığımızca, 81 il genelinde gerçekleştirilecek İl Seçmeleri, Yarı Final ve Türkiye Finali turnuvalarının yarışma yönergeleri belirlenen takvim doğrultusunda Okul Sporları Daire Başkanlığının resmi web sayfasından ve Türkiye Satranç Federasyonunun merkez ve il temsilcilikleri sayfalarından yayımlanacaktır.

  Kütahya  İlimize bağlı okullarda (İlkokul - Ortaokul - Lise) öğrenim gören sporcuların katılımına açık olan Okulsporları Online Satranç İl Seçmeleri 02-11 Nisan 2021 tarihleri arasında chess.com platformu üzerinden 3+2' zaman temposu ile düzenlenecektir.


Son Başvuru Tarihi : 30 Mart 2021 Salı


İl Seçmelerine, TSF lisansına sahip 2020 – 2021 yılı vizesi yapılmış, 2014 – 2003 yılları ve arasında doğan sporcular ve Kütahya  İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullar katılabilirler.

 Sporcuların, chess.com’a üye olurken kullanıcı adlarının, gerçek isim ve soy isimden oluşması ve isteyen sporcuların ilave olarak sadece rakam kullanmaları gerekmektedir. Daha önceden chess.com üyeliği bulunan sporcuların ise chess.com profillerine gerçek isim ve soy isimlerini yazmaları gerekmektedir.

 Sporcular www.chess.com adresinden ücretsiz olarak kullanıcı adı oluşturduktan sonra veya var olan kullanıcı adları ile  https://okuldasatranc.tsf.org.tr/turnuva_kayit_okulspor.php adresinden çevrim içi kayıt yaptırmalıdır.

 Çevrim içi kayıt sırasında, sporcuların chess.com’da oluşturdukları kullanıcı adlarını yazmaları zorunludur. Uygun olmayan kullanıcı adına sahip olan sporcuların kayıtları silinecektir.

Çevrim içi kayıt işlemini tamamlayan sporcular, il seçmelerinin düzenleneceği chess.com sayfasındaki grubuna (kulübüne) katılabilmeleri için aşağıdaki bağlantılardan kendilerinin başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

KATEGORİ ADI

İL BİRİNCİLİĞİ GRUP ( KULÜP) BAĞLANTISI

MİNİKLER (B) KATEGORİSİ

https://www.chess.com/club/okul-sporlari-kutahya-minikler-b-genel

MİNİKLER (B) KIZLAR KATEGORİSİ

https://www.chess.com/club/kutahya-okul-sporlari-minikler-b-kizlar

MİNİKLER (A) KATEGORİSİ

https://www.chess.com/club/kutahya-okul-sporlari-minikler-a-genel

MİNİKLER (A) KIZLAR KATEGORİSİ

https://www.chess.com/club/okul-sporlari-kutahya-minikler-a-kizlar

KÜÇÜKLER KATEGORİSİ

https://www.chess.com/club/okul-sporlari-kutahya-kucukler-genel

KÜÇÜKLER KIZLAR KATEGORİSİ

https://www.chess.com/club/okul-sporlari-kutahya-kucukler-kizlar

YILDIZLAR KATEGORİSİ

https://www.chess.com/club/okul-sporlari-kutahya-yildizlar-genel

YILDIZLAR KIZLAR KATEGORİSİ

https://www.chess.com/club/okul-sporlari-kutahya-yildiz-kizlar

GENÇLER KATEGORİSİ

https://www.chess.com/club/okul-sporlari-kutahya-gencler-genel

GENÇLER KIZLAR KATEGORİSİ

https://www.chess.com/club/okul-sporlari-kutahya-gencler-kizlar

  İl seçmelerine katılım işlemini tamamlamış (md. 2.3-2.4-2.5) sporcular, turnuva başlamadan bir saat önce chess.com’da katılmış oldukları grubun (kulübün), haber/mesaj bölümünde ilan edilecek turnuva bağlantısında Turnuvaya Katıl” butonuna tıklamalıdır.

 
TURNUVA YÖNERGESİ İÇİN TIKLAYINIZ 

 

 Turnuvaya katılacak tüm öğrenci sporcularımıza başarılar dileriz.