Yönetim
Gençlik ve Spor Bakanı

Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu


Dr. Mehmet Kasapoğlu, 1976 yılında İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Dr. Kasapoğlu, aynı üniversitede mahalli idareler ve yerinden yönetim programında yüksek lisans yaptı. ABD’deki Florida State Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde yönetim organizasyonu alanında araştırmacı, uzman ve proje koordinatörü olarak çalışan Dr. Mehmet Kasapoğlu, Palm Beach Atlantic Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansını tamamladı. Dr. Kasapoğlu, İstanbul Üniversitesi’nden yerel istihdam konusundaki çalışmasıyla doktora derecesi aldı.

Türkiye ve yurt dışındaki öğrencilik yıllarında sivil toplum kuruluşlarında aktif görev alan Dr. Kasapoğlu, özel sektörde uluslararası ticaret alanında çalıştı.

Dr. Mehmet Kasapoğlu, 2009 yılında Başbakanlık Müşavirliği’ne atanmasının ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda çeşitli görevler üstlendi.

Spor Toto Teşkilat Başkanlığı döneminde sporun tabana yayılması ve herkes için spora erişilebilirliğin sağlanması amacıyla çok sayıda tesisin ülkemize kazandırılmasına katkıda bulunan Dr. Kasapoğlu, gençlik, eğitim ve spor faaliyetlerinin finansmanı ile sportif istihdamın artırılması konularına özellikle odaklandı.

Evli ve bir çocuk babası olan Dr. Mehmet Kasapoğlu, İngilizce ve Arapça biliyor.

 


Biyografisi
Mehmet BAYKAN
Genel Müdür

1964 yılında Konya’da doğan Mehmet Baykan, öğrencilik yıllarında gençlik hareketleri içinde aktif olarak yer aldı. 1988 yılında Konya Taşkentspor Kulübü yönetiminde görev aldı. Konya Futbol İl Temsilciliği ve Konyaspor Kulübü Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlendikten sonra 1998 – 2011 yılları arasında 13 yıl boyunca aralıksız olarak Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığı, 2 yıl süre ile de Konya Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı Spor Danışmanlığı görevlerinde bulundu.
 
2001 yılında Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcılığı’na seçilen Mehmet Baykan, 2009 – 2012 yılları arasında Genel Başkanlık yaptı,  2007’de Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından “Sportif Fair Play Kariyer Dalı Şeref Diploması” ile ödüllendirildi.
 
Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu’nda çeşitli dönemlerde görevler alan Baykan, 2004 – 2015 yılları arasında Levent Bıçakçı, Hasan Doğan, Mahmut Özgener, Mehmet Ali Aydınlar ve Yıldırım Demirören yönetimlerinde amatör ve profesyonel kurul başkanlıklarının yanı sıra son olarak TFF’de Başkan Vekilliği yaptı.

Teakwondo Federasyonu ve İzcilik Federasyonu yönetim kurulu üyeliği, 1999 ve 2009’da düzenlenen Türk Spor Şuralarında Şura üyeliği, 2009 Şurası’nda divan başkan yardımcılığı yaptı.

Genel Müdürlük görevine atanmadan önceki dönemlerde, Spor federasyonlarının özerkleşmesi ve spor kulüpleri kanunu çalışmalarına bakanlık ve genel müdürlük bazında katkılarda bulundu. Baykan, Bisiklet, Tekvando, Halter gibi federasyonların genel kurullarında divan başkanlıklarının yanı sıra bir süre Türkiye Bisiklet Federasyonu yönetimini kayyum olarak da üstlendi.

Mehmet Baykan, 2012 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde kurulan Sportif Değerlendirme ve Geliştirme Kurulu Başkanlığı görevine atandı. 2012 Londra, 2016 Rio  Yaz Olimpik ve Paralimpik Olimpiyat Oyunları, 2014 Sochi 2018 PyeongChang Kış Olimpik ve Paralimpik oyunları  başta olmak üzere birçok uluslararası organizasyonda kafile başkanı olarak görev aldı. 

9 Eylül 2011 tarihinde Spor Genel Müdürlüğüne atanmadan önce uzun yıllar özel sektörde çeşitli alanlarda faaliyet gösteren aile şirketinde yöneticilik yapan Mehmet Baykan, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu ve avukat olup, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Ahmet Hamdi NAYİR

Kütahya Valisi     1960 yılında Erzincan'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Erzincan'da tamamladı. 1978 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini kazandı ve 1983 yılında bu fakülteden mezun oldu. Askerlik görevini müteakiben 1987 yılında Kaymakam Adayı olarak mülki idare amirliği görevine başladı. Üç yıllık adaylık süresinin bir yılını İngiltere'de geçirdi. Yine adaylık süresinde yedi ay süre ile Bahçe ilçesinde kaymakam vekilliği yaptı. 1990 yılında Kaymakamlık Kursu sonucunda Niğde ili Çamardı ilçesine atandı. Daha sonra sırasıyla Samsun-Yakakent Kaymakamlığı, Tunceli-Pertek Kaymakamlığı, Şanlıurfa-Bozova Kaymakamlığı, Şanlıurfa Vali Yardımcılığı, Çorum Vali Yardımcılığı, Trabzon-Sürmene Kaymakamlığı, Kırıkkale Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2006 yılında İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliğine, 2011 yılında 1. Hukuk Müşavirliğine ,2012 yılında  Müsteşar Yardımcılığına ve 2014 yılında da Bilecik Valiliğine atandı.
           30 Mayıs 2016 tarihli ve 2016/8864 Bakanlar Kurulu Kararı ile Kütahya Valiliğine atanan Ahmet Hamdi NAYİR evli ve beş çocuk babasıdır.
 


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sadık ÖLÇEN

Kütahya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü


01 Mart 1963 tarihinde Kütahya İli Dumlupınar İlçesi Yüylük Köyü’nde doğdu.

İlkokulu köyünde (1972), Ortaokulu Kütahya Merkez Ortaokulu (1975), Lise eğitimini Kütahya İmam-Hatip Lisesinde (1979) tamamladıktan sonra 1983 yılında 9 Eylül Üniversitesi İlahiyat
 Fakültesinden mezun oldu.

30 Kasım 1983 tarihinde M.E.B.’na bağlı Trabzon İli Akçaabat İlçesi İ.H.L.’ne Öğretmen olarak atanarak memuriyet hayatına başladı.

1985 yılından itibaren 9 yıl Kütahya Kılıçarslan Lisesinde Öğretmenlik yaptı. 11 yıllık eğitimcilik hayatından sonra Kütahya Belediyesi’ne naklen geçiş yaptı. 

20 Ağustos 1994 tarihinde Kütahya Belediyesi Basın-Yayın Halkla İlişkiler ve Turizm Müdürü olarak göreve başladı. 2005 yılına kadar 11 yıl bu görevini (1999-2005 yılları arası vekaleten) sürdürdü.

Nisan 1999 tarihinde Kütahya Belediye Başkan Yardımcısı olarak göreve başladı. 30 Eylül 2005 tarihine kadar (6 yıl) görev yaptı.

2000-2005 yılları arasında ayrıca Zabıta Müdür Vekili olarak 5 yıl görev yaptı.

İş ve Meslek hayatı dışında çeşitli kuruluşlarda ve STK’larda görev aldı.

1987-1990 yılları arasında Kütahya Milli Gençlik Vakfı Başkanlığı, 1990-1994 yılları arasında Milli Gençlik Vakfı Bölge Başkanlığı yaptı.

1992-1994 yılları arasında Kütahya Eğitim-Bir Sendikasının kurucu başkanı ve yöneticisi olarak 2 yıl çalıştı.

1993 Ekim ayında Kütahya ‘da ilk yerel televizyonun (Çini TV) kuruculuğunu yaptı.

1995 yılında Belediye Memurları Sendikası (Bem Bir-Sen) Kurucu Başkanı ve Yöneticisi olarak görev aldı.

1995-1999 yılları arasında İl’in profesyonel takımı olan Kütahya Spor’da Asbaşkanlık, 1999-2002 yılları arasında Profesyonel Kulüp Başkanlığı yaptı. 

2002-2005 yılları arasında Kütahya Belediye Spor’un kurucusu ve yöneticisi olarak çalıştı.

2004 yılında Kütahya Belediye Başkanlığı için Aday-Adayı oldu.

30 Eylül 2005 tarihinde Gençlik ve Spor Bakanlığına naklen atanarak Kütahya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü olarak göreve başlamış ve halen bu görevi sürdürmektedir.

Sadık ÖLÇEN evli ve Fatih, Muhammed, Ahmet ve Nesibe adlarında 4 (Dört) çocuk babasıdır.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

     Şube Müdürleri

Turhan KOÇ
İdari İşler - Personel Şube Müdürü-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Halil GİRGİN
Mali İşler Şube Müdürü-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mustafa BATMAN
Satınalma Şube Müdürü V.-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M. Tuna ŞİMŞEK ARSLAN
Tesisler Şube Müdürü V.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Münevver KARABULUT
Spor Şube Müdürü V.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ercan ŞİRİN
Gençlik Merkezi Müdürü V.