Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her yıl 81 İl’ de düzenlenen GSB Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okulları kayıtları Kütahya'da başladı.

Kütahya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak,  sporu toplum içinde alışkanlık haline getirebilmek, öncelikle çocuk ve gençlerimizi spor yapmaya teşvik etmek, sporu sevdirmek, kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak, küçük yaşlarda gençlere spor kültürünü yerleştirmek ve çocukların yaz aylarında vakitlerini daha verimli geçirmeleri amacıyla GSB Spor Okulları 5-18 yaş aralığındaki tüm gençlere kapılarını açıyor.

  Her yıl binlerce öğrencinin spor yapmak için tercih ettiği Kütahya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü GSB Spor Okullarında kayıtlar, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Dumlupınar Spor Salonunda ve Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüklerince alınacaktır.

 5-18 yaş aralığındaki her çocuğun ücretsiz olarak katılabileceği GSB Spor Okullarında, çocuklar bir yandan serbest zamanlarını değerlendirebilecek bir yandan da sevdikleri spor branşında kendilerini geliştirebilecek. Ücretsiz GSB Spor Okullarına kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler velileriyle birlikte belirlenen kayıt noktalarında formlarını doldurularak, teslim edebilecekler. Kurslar yaz boyunca devam edecektir.

 

BAŞVURU TARİHİ : 19 HAZİRAN 2023


***BRANŞLAR

 

GSB SPOR OKULLARI  (5-18 YAŞ ARASI)

 

Atıcılık, Boks, Hentbol, Kick boks, Taekwondo, Atletizm, Cimnastik, Judo, Tenis, Futbol, Badminton, Güreş, Masa Tenisi, Basketbol,  Halter, Karate, Voleybol, Oryantiring,Okçuluk, Geleneksel Türk Okçuluğu, Spor Tırmanışı Muay Thai spor dallarında ücretsiz faaliyet verilecektir. Yüzme branşı ücretlidir.

 

GSB ENGELSİZ SPOR OKULLARI

 

GSB Spor okullarında özel bireylerimiz içinde GSB Engelsiz Spor Okullarına kayıtlar başladı. 

 

GSB Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okulları Açılış Töreni 4 Temmuz 2023 Salı Günü gerçekleştirilecektir.

 

 

Detaylı bilgi

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 

 0 (274) 223 84 09 

 

YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZU

  0 (274) 225 63 60