Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, ‘Yükseköğretim öğrencilerine teknolojik cihaz ve internet desteği verilmesine ilişkin Cumhurbaşkanlığı kararının Resmi Gazete 'de yayımlanmasının ardından tablet, cep telefonu, bilgisayar ve 10 GB internetten oluşan ‘Genç Teknoloji Destek’ başvurularının başladığını duyurdu. Öğrenciler, www.gsbbiz.gsb.gov.tr adresinden veya GSBBiz mobil uygulamasından başvuru yapabilecek. 

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, ‘Yükseköğretim öğrencilerine teknolojik cihaz ve internet desteği verilmesi’ne ilişkin Cumhurbaşkanlığı kararının Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından tablet, cep telefonu, bilgisayar ve 10 GB internetten oluşan ‘Genç Teknoloji Destek’ başvurularının başladığını bildirdi.

Yükseköğretim öğrencilerine teknolojik cihaz ve internet desteği verilmesine ilişkin usul ve esasların resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmesinin ardından, Gençlik ve Spor Bakanlığı, “Genç Teknoloji Destek” programını hizmete sundu.

Teknolojik cihaz ve internet desteğinden yararlanmak isteyen öğrenciler, geniş bilgilerin yer aldığı www.gsbbiz.gsb.gov.tr adresinden başvuru yapabilecek. Öğrenciler ayrıca cep telefonlarından GSBBiz uygulamasını indirerek başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Web sayfası ve mobil uygulamaya giriş yapan öğrenciler, Genç Teknoloji Destek Menüsü Kullanım Kılavuzundan, teknolojik cihaz ve internet desteği konularında belirlenen şartları ve başvuru yaparken izleyecekleri yöntemi öğrenebilecek

Başvuru Şartları için  TIKLAYINIZ..!