2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Faaliyet Programında yer alan Halk Oyunları İl Birinciliği Müsabakaları tamamlandı. Hünerlerini sergileyen halkoyunları ekiplerinin güzel ve coşkulu oyunları tüm izleyenlerin beğenisini kazandı. 
Okul Sporları Faaliyetleri kapsamında; Okullar arası Halkoyunları Minikler, Yıldızlar ve Gençler kategorilerinde yarışmalar bugün Dumlupınar Spor Salonunda yapıldı. Müsabakaların ardından dereceye giren okul takımları için kupa ve madalya töreni düzenlendi.
Açılış konuşması yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ercan ŞİRİN, "Halk oyunlarının diğer branşlarımızdan ayıran en önemli özelliği şehrin, bölgenin, yörenin kültürünü sergilemesi, yansıtması. Tarihimiz, geleneğimiz, örfümüz ve geçmişimizle ilgili motifler taşımasıdır. Kültürümüzün ve medeniyetimizin derinliğini yansıtan bu özel etkinliklerle halkoyunlarının okullarımızda, Halk Eğitim Merkezlerinde, Gençlik merkezlerimizde yaygınlaştırılması ve proje haline getirilmesini sağlamak istiyoruz. Amacımız böylelikle bu etkinlik ve çalışmalarımızla bu kültürümüzü gelecek nesillere taşımak, tanıtmak ve hatırlatmak. Çocuklarımızın, gençlerimizin gösterilerini izlerken aynı zaman da tarihimizi,  geçmişimizi, sevinci, kahramanlığı, hüznü hissediyoruz. Bu vesileyle katılım sağlayan okullarımızı, antrenörlerini ve tüm ekiplerimizi kutluyorum. Bundan sonra da Türkiye’de guruplarda ve şampiyonalarda Kütahya’yı temsil edecek okullarımıza başarılar diliyorum." dedi.
Yarışmada dereceye giren ekiplere il protokolü tarafından madalya ve kupa verildi.

Yapılan puanlamalar sonunda derece alan takımları tebrik ederiz. 

-Minikler Düzenlemesiz

 1.Tavşanlı Tarhan İlkokulu

-Yıldızlar Düzenlemesiz 

1.Atatürk Ortaokulu

2.Domaniç Ortaokulu 

3.Tavşanlı Moymul Ortaokulu 

-Yıldızlar Düzenlemeli 

1.Özel Bahçeşehir Ortaokulu 

2.Tavşanlı İstiklal Ortaokulu 

-Gençler Düzenlemesiz 
1Tavşanlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

-Gençler Düzenlemeli
1.Altıntaş İst. Tic. Odası Şehit Süleyman Turan Anadolu Lisesi 
2.Ali Güral Lisesi