Kütahya’da, merkeze bağlı Akkent Mahallesi’nde (TOKİ bölgesi) yapımına başlanan spor salonları ve diğer tesislerin yapımı hızla sürüyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Vali Ali Çelik, daha sonra okçuluk sporcularıyla bir araya gelerek keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

Kütahya Valisi Ali Çelik, Gençlik ve Spor Bakanlığı yatırımları kapsamında yapımı devam eden bin kişilik spor salonu, okçuluk salonu, 250 kişilik spor salonu, basketbol sahası ve tenis kortlarının son durumunu yerinde inceledi. 

Vali Ali Çelik, TOKİ bölgesinde inşa edilen ve toplam değeri 125 milyon TL olan bin kişilik spor salonunun yüzde 30, okçuluk salonunun yüzde 70, 250 kişilik spor salonunun yüzde 60, basketbol ve tenis kortlarının ise yüzde 80 seviyesinde olduğunu ve çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Vali Çelik, Gençlik ve Spor Müdürü Ercan Şirin'den tesisler hakkında bilgi aldıktan sonra okçuluk sporcularıyla buluştu. Vali Çelik, spor tesislerinin tamamlanmasıyla birlikte gençlerin spor yapma imkânlarının artacağını belirterek genç sporcuların yanında olduğunu vurguladı.

Yatırımların 2024 yılının Aralık ayında hizmete girmesi hedefleniyor.